Projekt ogrodu – Od czego zacząć?

Projekt ogrodu Białystok – Od czego zacząć?

Od czego zacząć prace nad projektem ogrodu? A właściwie jak przygotować się jako klient do pracy z architektem, który będzie odpowiedzialny za zaprojektowanie ogrodu?

Projekt ogrodu Białystok

Wymaganie, oczekiwania, wytyczne do projektu ogrodu.

Aby prace nad projektem przebiegały sprawnie, warto się wcześniej jako klient do tego przygotować. Na początku powinniśmy się zastanowić, czego właściwie sami chcemy? Jak ma wyglądać nasz wymarzony ogród? Czy będzie to bardzo uporządkowana forma, czy też miejsce bardziej naturalne. Bardzo pomocną rzeczą będzie zebranie inspirujących nas zdjęć oraz grafik. Pozwolą one w łatwy sposób w zorientowaniu się co najbardziej nam pasuje. Jego dalszym zadanie będzie poskładanie wszystkich tych rzeczy w spójną całość oraz nadanie jej spinającej koncepcji.

Projekty ogrodów Białystok
Projekt ogrodu Białystok

Projekt ogrodu – komputerowe wizualizacje projektów.

Obecnie architektom idzie z pomocą technika, która dzięki zaawansowanym programom oraz technikom wizualizacji znacznie ułatwia przedstawienie klientowi koncepcji, która już na wstępnym etapie wygląda bardzo realnie. Metoda tak rzeczywistej prezentacji projektu znacznie ułatwia inwestorowi wyobrażenie, jak finalnie będzie wyglądał jego ogród.

Zobacz również:
Projektowanie ogrodów
Zakładanie ogrodów
Pielęgnacja ogrodów